Patryk Płoszaj4 lata temu

Kampanie reklamowe Video YouTube – co warto wiedzieć?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak przygotować kampanię reklamową video wyświetlającą się na YouTube i sieci partnerskiej Google? Reklama wyświetla się na minimum 6s przed filmikiem i w trakcie dłuższych formatów. 6 sekund to minimum, które musisz obejrzeć, a po ich upłynięciu możesz pominąć reklamę lub, jeśli zechcesz, obejrzeć do końca i ewentualnie przejść do strony, na którą przekieruje Cię przycisk CTA (call to action). Gdy korzystasz z YouTube oraz sieci partnerskiej Google, takie reklamy wyświetlają się bardzo często i jest to obecnie jedna z ciekawszych marketingowych form.

Czym są kampanie Google Ads Video i jak je ustawić?

Panel Google Ads umożliwia ustawienie reklamy video m.in. na platformie YouTube oraz sieci partnerskiej (sieć partnerska to inne platformy umożliwiające wyświetlanie reklam video).

Reklamy wyświetlają się przed filmem lub w trakcie dłuższych formatów video, można je przewinąć po 6 sekundach lub jeśli okażą się interesujące, obejrzeć reklamę do końca. Tego typu reklama umożliwia również wyświetlenie przycisku do przekierowania bezpośrednio na Twoją stronę lub landing page Twojej marki. W przycisku możesz zawrzeć CTA (tzw. “call to action” z ang. wezwanie do działania), a pod video lub z prawej strony nad kolejną playlistą baner z informacją o marce (również z linkiem do Twojej strony).

kampania-youtube-video-ads

Kampanie video to bardzo dobre narzędzie zwiększania świadomości marki, ale również świetne narzędzie sprzedażowe. Nic tak nie zatrzymuje dzisiaj uwagi jak filmy.

Osobiście polecam tego typu kampanię ze względu na stosunkowo niski koszt, jaki poniesiesz w momencie jednego wyświetlenia Twojej reklamy.

Do zaplanowania kampanii video potrzebujesz:

  1. Konta na YouTube (najlepiej zrób to poprzez konto marki – załączam link jeśli jeszcze nie wiesz, co to takiego http://srdb.pl//KontoMarkiGoogle),
  2. Konta Google Ads – najlepiej wykorzystać w tym celu konto, na którym zarządzasz kampanią tekstową i banerową swojej marki (jeśli jeszcze nie masz konta, to załączamy link http://srdb.pl//KontoGoogleAds – przy pierwszej rejestracji zyskasz 200 zł na reklamę),
  3. Film video – to kluczowy element każdej kampanii. Jeżeli chcesz zaplanować kampanię video, potrzebujesz gotowego materiału reklamowego. Najlepiej, jeśli materiał jest przygotowany przez studio video i odpowiednio zmontowany pod Twoją reklamę (jeśli jeszcze nie zrealizowałeś swojej reklamy video, udostępniamy link: https://rdbstudio.pl/)

Formaty reklamy Video:

Jeśli zainteresował Cię temat kampanii reklamowych video i chciałbyś spróbować swoich sił w tym temacie, to zachęcam do umówienia się na konsultacje dot. video marketingu Twojej marki (http://srdb.pl//UmowKonsultacje).

Na konsultacjach pomożemy zaplanować harmonogram Twojej kampanii video i niezbędne kroki milowe w jej przygotowaniu.

Jeśli będziesz potrzebował outsourcować jakikolwiek z etapów przygotowania lub prowadzenia kampanii, możesz liczyć na cały nasz zespół RDB Group.

RDB News

Wszystkie

Marketing dla producentów leków - pozycjonowanie w branży farmaceutycznej
Rynek farmaceutyczny, którego dotyczy marketing produktów leczniczych, stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu w Polsce i na świecie.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.