Patryk Płoszajrok temu

Kampanie reklamowe Video YouTube – co warto wiedzieć?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak przygotować kampanię reklamową video wyświetlającą się na YouTube i sieci partnerskiej Google? Reklama wyświetla się na minimum 6s przed filmikiem i w trakcie dłuższych formatów. 6 sekund to minimum, które musisz obejrzeć, a po ich upłynięciu możesz pominąć reklamę lub, jeśli zechcesz, obejrzeć do końca i ewentualnie przejść do strony, na którą przekieruje Cię przycisk CTA (call to action). Gdy korzystasz z YouTube oraz sieci partnerskiej Google, takie reklamy wyświetlają się bardzo często i jest to obecnie jedna z ciekawszych marketingowych form.

Czym są kampanie Google Ads Video i jak je ustawić?

Panel Google Ads umożliwia ustawienie reklamy video m.in. na platformie YouTube oraz sieci partnerskiej (sieć partnerska to inne platformy umożliwiające wyświetlanie reklam video).

Reklamy wyświetlają się przed filmem lub w trakcie dłuższych formatów video, można je przewinąć po 6 sekundach lub jeśli okażą się interesujące, obejrzeć reklamę do końca. Tego typu reklama umożliwia również wyświetlenie przycisku do przekierowania bezpośrednio na Twoją stronę lub landing page Twojej marki. W przycisku możesz zawrzeć CTA (tzw. “call to action” z ang. wezwanie do działania), a pod video lub z prawej strony nad kolejną playlistą baner z informacją o marce (również z linkiem do Twojej strony).

kampania-youtube-video-ads

Kampanie video to bardzo dobre narzędzie zwiększania świadomości marki, ale również świetne narzędzie sprzedażowe. Nic tak nie zatrzymuje dzisiaj uwagi jak filmy.

Osobiście polecam tego typu kampanię ze względu na stosunkowo niski koszt, jaki poniesiesz w momencie jednego wyświetlenia Twojej reklamy.

Do zaplanowania kampanii video potrzebujesz:

  1. Konta na YouTube (najlepiej zrób to poprzez konto marki – załączam link jeśli jeszcze nie wiesz, co to takiego http://srdb.pl//KontoMarkiGoogle),
  2. Konta Google Ads – najlepiej wykorzystać w tym celu konto, na którym zarządzasz kampanią tekstową i banerową swojej marki (jeśli jeszcze nie masz konta, to załączamy link http://srdb.pl//KontoGoogleAds – przy pierwszej rejestracji zyskasz 200 zł na reklamę),
  3. Film video – to kluczowy element każdej kampanii. Jeżeli chcesz zaplanować kampanię video, potrzebujesz gotowego materiału reklamowego. Najlepiej, jeśli materiał jest przygotowany przez studio video i odpowiednio zmontowany pod Twoją reklamę (jeśli jeszcze nie zrealizowałeś swojej reklamy video, udostępniamy link: https://rdbstudio.pl/)

Formaty reklamy Video:

Jeśli zainteresował Cię temat kampanii reklamowych video i chciałbyś spróbować swoich sił w tym temacie, to zachęcam do umówienia się na konsultacje dot. video marketingu Twojej marki (http://srdb.pl//UmowKonsultacje).

Na konsultacjach pomożemy zaplanować harmonogram Twojej kampanii video i niezbędne kroki milowe w jej przygotowaniu.

Jeśli będziesz potrzebował outsourcować jakikolwiek z etapów przygotowania lub prowadzenia kampanii, możesz liczyć na cały nasz zespół RDB Group.

RDB News

Wszystkie

Czy mogę reklamować się na nazwę innej marki? – czyli znaki towarowe w Google Ads.
W tym artykule dowiesz się czym są znaki towarowe i czy kategorycznie nie możesz wykorzystać ich w swoich reklamach.