Natalia Zalewska4 miesiące temu

Jaki jest kolor Pantone? Szare dresy i homeoffice inspiracją Pantone 2021

Pantone 2021

Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych głównie dla branży wzorniczej, graficznej i modowej. Kolor roku jest wybierany od 20 lat przez specjalistów pod nadzorem dyrektorki Instytutu Koloru Pantone - Leatrice Elseman. Wspólnie badają wpływ koloru na nasz nastrój. W tym roku padło na cytrynowożółty - Illuminating Yellow (Pantone 13-0647) oraz jasnoszary - Ultimate Grey (Pantone 17-5104). W temacie dokonanych wyborów mówi się o sile, odporności, nadziei oraz szarych dresowych spodniach w których siedzimy w domach. Tradycja wybierania 2 kolorów trwa od 2016 roku.

Stało się jasne, że nigdy nie będzie jednego koloru który mógłby wyrazić wszystko. Dwa kolory dają komunikat, że potrzebujemy siebie nawzajem”. - Elseman dla Vogue

pantone 2021 vernici

W mediach krążą informację, że wybory zawdzięczają specjalistom oraz ich dobremu wyczuciu. Pod uwagę brane są trendy kulturowe, design, moda oraz sytuacje, które uosabiają to, co dzieje się w globalnej kulturze, w danym momencie na świecie. W tym roku zapewne duży wpływ miały pokazy mody podczas COVID-19. Przykładowa scenografia Jacquemusa na polu zboża, jak również stylizacje od Prady, Gucciego, Balomania, czy Givenchy.

kolor roku 2020 1050x788

Pantone w 2022 będzie kolor zbliżony do czerowonego?

Podobnie, jak w 2019, w roku bieżącym postawiono na odcień pozytywny, który jest nawiązaniem do natury, afirmacji życia i optymizmu. W roku poprzednim był kolor niebieski, teraz jest żółty, szary, a w 2022 będzie czerwony?

Czy Pantone inspiruje się obrazem „Red Blue Yellow” Piet Mondrian?

piet mondriaan  1930   mondrian composition ii in red  blue  and yellow

Szukamy powiązania ze sztuką. Prawdopodobieństwo, że w 2022 roku społeczeństwo nie będzie źle spostrzegać odcieni czerwonego jest spore. W tym roku barwa mógłby negatywnie zadziałać na samopoczucie oraz rolę koloru jaką wykreował sobie Pantone. Mamy nadzieję, że powoli rozkręcamy się, żeby mocno wejść w 2022 rok na czerwono!

RDB News

Wszystkie

Czy mogę reklamować się na nazwę innej marki? – czyli znaki towarowe w Google Ads.
W tym artykule dowiesz się czym są znaki towarowe i czy kategorycznie nie możesz wykorzystać ich w swoich reklamach.