Social Media Manager3 lata temu

Jaki jest kolor Pantone? Szare dresy i homeoffice inspiracją Pantone 2021

Pantone 2021

Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych głównie dla branży wzorniczej, graficznej i modowej. Kolor roku jest wybierany od 20 lat przez specjalistów pod nadzorem dyrektorki Instytutu Koloru Pantone - Leatrice Elseman. Wspólnie badają wpływ koloru na nasz nastrój. W tym roku padło na cytrynowożółty - Illuminating Yellow (Pantone 13-0647) oraz jasnoszary - Ultimate Grey (Pantone 17-5104). W temacie dokonanych wyborów mówi się o sile, odporności, nadziei oraz szarych dresowych spodniach w których siedzimy w domach. Tradycja wybierania 2 kolorów trwa od 2016 roku.

Stało się jasne, że nigdy nie będzie jednego koloru który mógłby wyrazić wszystko. Dwa kolory dają komunikat, że potrzebujemy siebie nawzajem”. - Elseman dla Vogue

pantone 2021 vernici

W mediach krążą informację, że wybory zawdzięczają specjalistom oraz ich dobremu wyczuciu. Pod uwagę brane są trendy kulturowe, design, moda oraz sytuacje, które uosabiają to, co dzieje się w globalnej kulturze, w danym momencie na świecie. W tym roku zapewne duży wpływ miały pokazy mody podczas COVID-19. Przykładowa scenografia Jacquemusa na polu zboża, jak również stylizacje od Prady, Gucciego, Balomania, czy Givenchy.

kolor roku 2020 1050x788

Pantone w 2022 będzie kolor zbliżony do czerowonego?

Podobnie, jak w 2019, w roku bieżącym postawiono na odcień pozytywny, który jest nawiązaniem do natury, afirmacji życia i optymizmu. W roku poprzednim był kolor niebieski, teraz jest żółty, szary, a w 2022 będzie czerwony?

Czy Pantone inspiruje się obrazem „Red Blue Yellow” Piet Mondrian?

piet mondriaan  1930   mondrian composition ii in red  blue  and yellow

Szukamy powiązania ze sztuką. Prawdopodobieństwo, że w 2022 roku społeczeństwo nie będzie źle spostrzegać odcieni czerwonego jest spore. W tym roku barwa mógłby negatywnie zadziałać na samopoczucie oraz rolę koloru jaką wykreował sobie Pantone. Mamy nadzieję, że powoli rozkręcamy się, żeby mocno wejść w 2022 rok na czerwono!

RDB News

Wszystkie

Marketing dla producentów leków - pozycjonowanie w branży farmaceutycznej
Rynek farmaceutyczny, którego dotyczy marketing produktów leczniczych, stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu w Polsce i na świecie.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.