Marcel Tworkowski13 dni temu

Marketing dla deweloperów - pozycjonowanie w branży deweloperskiej

W kontekście obecnej dynamiki rynku nieruchomości, nasuwa się pytanie o efektywność strategii reklamowej dla deweloperów.

W obecnej sytuacji rynkowej, pomimo wysokiej inflacji oraz zwiększonych warunków w kontekście kredytów, mieszkania i domy znajdują nabywców praktycznie natychmiast, jednak kluczowym aspektem jest świadomość potencjalnych klientów na temat nowych inwestycji przed dokonaniem zakupu. Deweloperzy nie ograniczają się wyłącznie do projektów mieszkalnych, inwestując również w różnorodne przedsięwzięcia. W związku z tym istotne jest zrozumienie kluczowych zagadnień związanych z marketingiem w tej branży. Z tego artykułu poznasz informacje dotyczące:

  • SEO w branży deweloperskiej — dlaczego jest to tak istotne działanie
  • Google ADS dla deweloperów — możliwość, czy must have?
  • Prowadzenie mediów społecznościowych w branży deweloperskiej
  • Strona internetowa dewelopera — jak powinna wyglądać?
  • Wizytówka Google — mały pomocnik podczas wyboru
  • Podsumowanie

SEO w branży deweloperskiej — dlaczego jest to tak istotne działanie

Bez względu na etap zaawansowania budowy inwestycji deweloperskiej istnieje możliwość skutecznego jej wypromowania jeszcze przed rozpoczęciem prac ziemnych. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest zastosowanie strategicznego podejścia, analogicznego do planowania konstrukcji i instalacji. Mówimy tutaj o skutecznej strategii marketingowej opartej o działania takie jak marketing outsourcing. Pomimo obecnej prosperity w branży deweloperskiej, konkurencja kontynuuje swoje działania, dlatego kluczowe jest wdrożenie działań promocyjnych. Warto dążyć do wypracowania wizerunku profesjonalnej i solidnej marki, eliminując ryzyko związane z negatywnymi skojarzeniami.

Istotnym elementem budowania zaufania jest także odpowiednia prezentacja informacji. Zainwestowanie w zoptymalizowaną stronę internetową, na której potencjalni nabywcy znajdą aktualne dane dotyczące postępu prac, może rozstrzygnąć wiele wątpliwości związanych z jakością finalnego produktu. Rzetelne rekomendacje, dostępne m.in. na platformach takich jak Google czy na stronie internetowej agencji nieruchomości, stanowią ważny element budowy pozytywnego wizerunku. Taka praktyka przynosi korzyści nie tylko w kontekście bieżącej inwestycji, lecz także wpływa pozytywnie na reputację marki w perspektywie przyszłych projektów.

pozycjonowanie

Źródło: onlinestores.2023cheap.com

Google ADS dla deweloperów — możliwość, czy must have?

Dzięki platformie Google Ads w branży deweloperskiej możliwe jest precyzyjne określenie lokalizacji, w której reklamy inwestycji deweloperskich powinny być wyświetlane. Ta funkcjonalność umożliwia skierowanie kampanii reklamowej wyłącznie do osób zainteresowanych lub przebywających w konkretnym obszarze geograficznym. Dodatkowo istnieje możliwość dopasowania słów kluczowych do specyfiki inwestycji, uwzględniając rodzaj oferowanych nieruchomości, takie jak apartamenty, mniejsze mieszkania, domy wolnostojące czy też segmentowe.

W treści reklamowej istotne jest skoncentrowanie się na głównych atutach inwestycji i jej lokalizacji. Przykładowo, w przypadku nieruchomości można podkreślać unikalne cechy, takie jak bliskość do centrum miasta, zaznaczając, że dojazd zajmuje zaledwie kwadrans. Dodatkowo warto wskazać na otaczające inwestycję udogodnienia, takie jak obecność rozległego parku w najbliższym sąsiedztwie. Skonstruowane w ten sposób reklamy mają potencjał przyciągania uwagi potencjalnych nabywców poprzez koncentrację na istotnych aspektach oferty i korzyściach wynikających z lokalizacji inwestycji.

Prowadzenie mediów społecznościowych w branży deweloperskiej

Po omówieniu strategii pozycjonowania i płatnych kampanii Google Ads istotne jest uwzględnienie roli mediów społecznościowych. Warto zauważyć, że zignorowanie platform takich jak Facebook czy Instagram może być równoznaczne z marginalizacją obecności inwestycji i marki deweloperskiej w przestrzeni online. Osiągnięcie efektywności komunikacji z potencjalnymi nabywcami oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi wymaga zastosowania zróżnicowanych strategii, uwzględniających specyfikę każdego medium.

Chociaż treści mogą być wielokrotnie wykorzystywane, konieczne jest dostosowanie komunikatu do charakterystyki danego medium. W kontekście Instagrama, gdzie dominuje obecnie format wideo, zaleca się publikację krótkich materiałów czy komentarzy związanych z procesem budowy. Podobne trendy obowiązują na platformie Facebook, której aktualny krajobraz kształtuje także popularność TikToka. W przypadku tej ostatniej preferowane są treści związane raczej z aranżacją wnętrz niż z aspektami związanymi bezpośrednio ze sprzedażą nieruchomości. Ważnym w odbiorze medium staje się także platforma YouTube, na której zamieszczane mogą być m.in. materiały promocyjne lub raporty z aktualnie trwającej inwestycji.

W mediach społecznościowych istotne jest aktywne monitorowanie zmian w nastrojach społecznych. Skuteczna obecność w mediach społecznościowych wymaga zrozumienia specyfiki każdej platformy oraz dostosowania przekazu do oczekiwań i preferencji użytkowników. W naszym portfolio znajduje się marka Comfort Residence, dla której wykonaliśmy m.in. kampanię banerową oraz nagrania video, wykorzystując technologię drone video.

Strona internetowa dewelopera — jak powinna wyglądać?

Biorąc pod uwagę specyfikę branży nieruchomości, istotne jest dostarczanie kompleksowych informacji na stronie internetowej. Różnorodne treści, takie jak rzuty architektoniczne, informacje o terminie oddania inwestycji, lokalizacja, a także poradniki dotyczące procesu zakupu nieruchomości, mogą być kluczowe dla potencjalnych klientów. Odpowiednio prowadzony blog, poruszający tematy praktyczne i edukacyjne, wspiera budowanie zaufania i korzystnie wpływa na postrzeganie marki dewelopera. Prawidłowo strona internetowa dewelopera powinna być zbudowana w prosty i przejrzysty sposób tak, aby klient znalazł od razu interesującą go zakładkę.

1. Lista inwestycji

  • Inwestycje trwające
  • Inwestycje zrealizowane
  • Inwestycje planowane

2. O nas

3. Finansowanie

4. Mapa inwestycji

5. Rekomendacje

6. Kontakt

7. Blog

Teksty o subtelnie zachęcającym charakterze, sugerujące konkretne działania, takie jak “umówienie się na spotkanie” czy “zapytanie o szczegóły już teraz”, są doskonałym narzędziem do skierowania zainteresowanych do konkretnych akcji. Kluczowe jest stworzenie na stronie dewelopera zakładki FAQ, w której potencjalni nabywcy mogą odnaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z procesem zakupu mieszkania. Strona wizualna powinna także nawiązywać do logotypu i myśli przewodniej marki. W przypadku Comfort Residence kolorystyka bieli oraz fioletu są dominujące.

zrzut ekranu 2023 11 17 160104

Źródło: Comfortresidence.pl

Wizytówka Google — mały pomocnik podczas wyboru dewelopera

Korzystanie z usługi Google Moja Firma stanowi skuteczną strategię budowania widoczności w lokalnym rynku oraz wspierania procesu lokalnego pozycjonowania. Dla każdego dewelopera zalecane jest utworzenie konta dla głównej siedziby firmy oraz stworzenie profili dla oferowanych inwestycji. Każdą wizytówkę warto starannie wypełnić, dodając zdjęcia, opracowując opis firmy z wykorzystaniem kluczowych słów oraz udostępniając materiały wideo. Reakcja na opinie użytkowników, nawet te mniej przychylne, ma istotne znaczenie. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z informacji zawartych w Google Moja Firma, dbanie o pozytywne rekomendacje staje się kluczowym elementem strategii.

Pozycjonowanie lokalne to skuteczne narzędzie umożliwiające firmom wyróżnienie się w wynikach wyszukiwania na lokalne słowa kluczowe. Ta usługa jest szczególnie polecana dla firm, które prowadzą działalność na terenie konkretnego miasta lub dzielnicy. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu deweloperzy mogą efektywniej dotrzeć do potencjalnych klientów, co czyni tę strategię idealną dla branży deweloperskiej.

Podsumowanie

Pozycjonowanie w przypadku dewelopera nie jest zabiegiem koniecznym, ale na pewno bardzo przydatnym i generującym wiele korzyści np. podczas sprzedaży mieszkań. Lepsze pozycjonowanie oraz widoczność w branży stawia markę w pozytywnym świetle, do którego zmierzają zainteresowani potencjalni klienci. Działania oparte o obecność marki w mediach w tym przypadku odgrywa kluczową rolę. Brak widoczności oraz stagnacja w rozwoju i sprzedaży może doprowadzić nawet do upadłości. Istotnym staje się więc fakt, że w roku 2024 ten trend pozostanie niezmienny, a firmy, które zdecydują się na prowadzenie działań marketingowych opartych o media społecznościowe, zwiększą swoją przewagę nad konkurencją.

RDB News

Wszystkie

Marketing dla producentów leków - pozycjonowanie w branży farmaceutycznej
Rynek farmaceutyczny, którego dotyczy marketing produktów leczniczych, stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu w Polsce i na świecie.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.