Projektujemy Księgi Znaku Logotypów Gdańsk

Projektujemy Księgi Znaku

Masz logotyp? Chcesz ustalić jasne zasady jego wykorzystywania? Do tego właśnie służy Księga Znaku.

Jak w każdym takim przypadku, marka jest tak dobra, jak jej śledzenie. Dlatego też opracowujemy księgę znaku, która jest jak przewodnik dla naszych klientów, ich partnerów i dla nas samych. To z kolei ułatwia nam utrzymanie jednolitego i wiarygodnego wizerunku marki. Księga znaku to wielkoformatowa prezentacja wszystkich symboli i elementów identyfikacji wizualnej danej marki. Prezentuje ona najważniejsze elementy i utworzone style, które stosować możemy w połączeniu z własnymi elementami wizualnymi. Jej celem jest przedstawienie wszystkich elementów wizualnych w sposób przejrzysty, łatwy do zrozumienia i prawidłowego użytkowania.

Księga Znaku

Księga znaku stanowi przewodnik dla twórców i odbiorców treści, gdzie należy znaleźć wszystkie informacje o znaku i jego elementach wizualnych. Warto zwrócić uwagę na dwa elementy księgi znaku, które wymagają szczególnej uwagi:

Księga znaku powinna zawierać wszystkie informacje o znaku i jego elementach wizualnych. Powinna ona także zawierać informacje na temat tego, jak elementy te mogą być łączone i używane.

Dowiedz się, czym jest z naszego bloga, na którym opisujemy elementy księgi znaku.

10 najważniejszych pytań dotyczących Księgi Znaku - FAQ Księga Znaku

Co to jest księga znaku?

Księga znaku to instrukcja obsługi logo, stworzona przez autora po to, by ułatwić prawidłowe używanie go przez inne osoby, pracowników firmy, drukarnie, twórców identyfikacji wizualnej, twórców kampanii reklamowej.

Księga Znaku

Jakie parametry ma logo?

Logo ma ściśle określone parametry, takie jak kolorystyka, typografia, pole ochronne czy proporcje.

Co jest potrzebne do stworzenia księgi znaku?

Do stworzenia księgi znaku potrzeba precyzji, dokładności, doświadczenia, a także odpowiednio dużej ilości czasu. Przed przystąpieniem do tworzenia księgi znaku należy przemyśleć, w jakich miejscach będzie wykorzystywane logo i jaki cel ma spełniać jego widoczność na danym nośniku - reklamowy, sprzedażowy, wizerunkowy, employer brandingowy.

Dlaczego warto stworzyć księgę znaku?

Księga znaku jest kolejnym etapem pracy nad logo, jest wręcz naturalną jego kontynuacją.

Jakie elementy powinna zawierać księga znaku?

Standardowa księga znaku składa się z takich elementów jak: geneza powstania logo, podstawowa wersja znaku, alternatywne wersje znaku, konstrukcja znaku, pole ochronne oraz pole podstawowe znaku, kolorystyka znaku, typografia znaku, skalowanie i minimalne rozmiary znaku, stosowanie znaku na różnych tłach, niedopuszczalne modyfikacje.

Co to jest podstawowa wersja znaku?

Podstawowa wersja znaku to najważniejszy element identyfikacji wizualnej firmy. W zależności od projektu, jest to logo(logo oparte tylko o sygnet bez typografii) lub zestawienie sygnetu (element graficzny logo) i nazwy firmy - tworzące łącznie logotyp.

Dlaczego warto rozpoczynać księgę znaku od rozdziału dotyczącego genezy powstania logo?

Geneza powstania logo pomoże lepiej zrozumieć zasady stosowania danego znaku, poznając jego znaczenie i genezę powstania (w tym, cele klienta).

Jakie informacje można znaleźć w rozdziale o podstawowej wersji znaku?

W rozdziale o podstawowej wersji znaku można znaleźć informacje o tym, jak wygląda logo w jego podstawowej formie, zarówno na jasnym, jak i na ciemnym tle (w kontrze).

Jakie są zalety stworzenia księgi znaku?

Zalety stworzenia księgi znaku to przede wszystkim lepsza organizacja pracy nad logo oraz możliwość łatwiejszego przekazywania informacji o nim innym osobom.

Do czego może się przydać księga znaku?

Księga znaku może się przydać na etapie rejestrowania nowego znaku w Urzędzie Patentowym oraz podczas ewentualnych konsultacji prawniczych w kwestiach praw autorskich.

Etapy pracy nad Księgą Znaku

Zaczynamy od pytań:

  1. Czy masz stworzoną Księgę Znaku?
  2. Jakie działy/departamenty korzystają z logotypu?
  3. Gdzie jest umieszczone Twoje logo? Teraz, za rok, za 3 lata, za 5 lat.

To i wiele innych pytań to tylko pierwsze z pytań, które stawiamy naszym Klientom.


Sprawdź jakie identyfikacje wizualnej mieliśmy okazję stworzyć.

Dowiedź się czy Twoja firma potrzebuje systemu identyfikacji wizualnej.

https://reklamadlabiznesu.pl/portfolio-polski-rejestr-statkow

Współpraca nad Księgą Znaku

Naszą współpracę rozpoczynamy od konsultacji marketingowej, w której ustalamy priorytety i najważniejsze cele, które chcesz osiągnąć razem z nami.