Reklamadlabiznesu.pl2 lata temu

Funkcjonalności Instagram, które ułatwią promocję Twojej firmy?

Funkcjonalności Instagram, które ułatwią promocję Twojej firmy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Instagram może być bardzo ważnym narzędziem w ich biznesie. Prowadząc firmę jednym z priorytetów jest pozyskiwanie klientów i promocja, dbając o spójny wizerunek i PR. Instagram jest do tego wprost idealnym narzędziem, gdyż pozwala pokazywać swoją firmę w wielu  formatach.

Post ze zdjęciem

Jednym z nich są klasyczne posty ze zdjęciem. Wstawiając taki post, możemy profesjonalnie zareklamować usługi czy produkt naszej firmy, ale też skutecznie zainteresować odbiorcę poprzez pokazanie naszej pracy „od zaplecza”. Wyjazd firmowy? Zrób kilka zdjęć i wstaw na swój profil na Instagramie. Nie musisz ograniczać się do jednego zdjęcia, gdyż Instagram pozwala tworzyć albumy i publikować więcej niż jedno zdjęcie w jednym poście. Do tego chwytliwy opis, w którym zadbasz o dokładne przedstawienie tego co pokazujesz w poście i już staje się to ciekawe dla odbiorcy. No i nie zapominajmy o hashtagach. Co to takiego? To krótkie, zazwyczaj jedno lub kilku słowne znaczniki pozwalające innym osobom wyszukanie twojego posta poprzez znacznik, który w nim zamieścisz.

Stories na Instagramie

Kolejną funkcją są stories na Instagramie — miejsce, w którym możesz opublikować krótki filmik, zdjęcie czy ważną informację w aktualnym czasie. Jest to wręcz idealna opcja na pokazanie na szybko czegoś, co aktualnie dzieje się w Twojej firmie. Stories charakteryzują się tym, że znikają całkowicie po 24 godzinach. Jednak gdy chcesz zapisać coś, co opublikowałeś na swoim profilu tak, aby było widoczne cały czas możesz skorzystać z funkcji wyróżniania stories. Każda relacja po upływie 24h znika z Tojego konta publicznie, ale zostaje ona w historii, do której tylko Ty masz dostęp. Możesz w każdej chwili wejść w historię i wybrać stories z przeszłości, którą  chciałbyś, aby była widoczna dla wszystkich na Twoim profilu. Wtedy pokaże się ona w wyróżnionym okrągłym okienku na górze twojego profilu.

Reels na Instragramie

Jednym z nowych narzędzi Instagrama są Instagram reels — format, który pozwala publikować jedynie treści video, mają dobre zastosowanie marketingowe, gdyż filmy tam publikowane mogą mieć do 60 sekund i docierają nie tylko do obserwujących — jak w przypadku relacji, ale do szerszej publiki - w tym do użytkowników Instagrama, którzy nas nie obserwują.

Warto pamiętać również o reklamie. Każdy post na Instagramie możemy zareklamować za pomocą reklam płatnych tak, aby jeszcze bardziej zwiększyć zasięgi naszego profilu, a tym samym dotrzeć do potencjalnych klientów. Instagram daje wiele możliwości, z których możesz skorzystać Ty i Twoja firma. Do dzieła!

RDB News

Wszystkie

Marketing dla branży hotelarskiej
Branża hotelarska po okresie pandemii Covid-19 złapała drugi oddech. Marketing w tym sektorze stał się jeszcze bardziej niezbędnym procesem.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.