Sandra Płoszaj - Reklamadlabiznesu.pl3 lata temu

Narzędzia, które pomogą Ci rozwinąć Twoje social media

Narzędzia Social Media Managera

Codzienna praca nad social mediami łączy się z taktyką wykorzystywania narzędzi, które pomogą wszystkim tym, którzy prowadzą fanpage swojej firmy. Poniżej wskazano kilka bardzo ważnych narzędzi i ich zastosowań. Pamiętajmy, że jest to zbiór niekompletny, który, mam nadzieję, z Waszą pomocą, będzie sukcesywnie powiększany. No to do dzieła:

Kalendarz Google

Zdziwieni? Dla niektórych to mało oczywiste narzędzie. Social media to konkretny plan, który powinniśmy realizować. Posty Twojej firmy powinny przed publikacją przeczytać co najmniej dwie osoby. Dlatego też planuj w przód, wtedy będzie czas i możliwość sprawdzenia tekstu i przeczytania go przez kilka osób.

Trello, Monday lub Azendoo

To tablice, na których umieszczamy zadania do zrealizowania. W przypadku prowadzenia social media, potrzebujemy nie tylko przygotować (wybrać) czy obrobić zdjęcie, ale i podrzucić rzeczy, które trzeba zapamiętać. Taki system sprawdzi się zarówno w kilkuosobowym zespole, jak i w pracy w pojedynkę. Trello to bardzo sprawnie działająca aplikacja, w której możemy rozdzielać zadania pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. W naszym zespole wykorzystujemy Azendoo. Sprawdźcie sami!

Pisać, ale o czym? To proste: Answerthepublic.

Narzędzie, które pokazuje najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe w powiązaniu ze słowem wpisanym do okienka. Po wpisaniu słowa „kosmetyki” otrzymamy kilka diagramów, które będą pokazywać łączące się z nimi frazy. Pliki można pobrać również w wersji tabeli excel, co znacznie ułatwi ich odczytanie, analizę i późniejsze wykorzystanie. Po co to narzędzie? Z naszej perspektywy tematy, które chcemy opisać, często są za trudne dla czytelnika. Z kolei rzeczy, które wydają się ciekawe dla czytelników, często uważamy za zbyt oczywiste. Jeżeli jesteś fachowcem, nie pozwól, by profesjonalne wypowiedzi wygasiły ciekawość Twoich czytelników.

„Czasami proste pytania bardziej angażują niż zawiłe artykuły, których autorzy są jedynymi osobami rozumiejącymi merytorykę i przekaz.”

Canva

Jeśli wbudowane w aplikacje Instagram i Facebook narzędzia do edycji to za mało, z pomocą przychodzi Canva – aplikacja do obróbki zdjęć. Nasycenie kolorów i światło to bardzo ważna sprawa. Zdjęcia, które wrzucasz powinny być dobrze przygotowane. Fotografie słabej jakości królowały do czasu, gdy telefony z wysokiej jakości aparatami stały się dostępne dla każdego. Czasami tylko lekka obróbka wystarczy, by zwiększyć ilość lajków i komentarzy pod zdjęciem. To narzędzie dobrze wykorzystać przy budowaniu layoutów, czyli wspólnych elementów dla każdego zdjęcia, które wrzucamy. Cechą wspólną dla strategicznie rozwijanych profili na FB są przygotowane i używane w każdym momencie jako must have posta – layouty mające ten sam wygląd graficzny lub z naniesionymi zmianami (maksymalny zakres zmian to 50% względem całości pierwotnego layoutu).

I wreszcie trochę strategii… Budowanie person

Czy wiesz, do kogo dziś mówisz w social mediach? Pewnie teraz myślisz nad najczęściej komentującymi osobami, które zawsze dają lajk. Zacznij świadomie budować przekaz do odbiorców. Narysuj ich i wypisz cechy, które ich wyróżniają. W tym zadaniu pomoże Ci bezpłatne narzędzie. Może się okazać, że do tej pory budowałeś przekaz w oparciu o własne preferencje. Wrzucałeś posty wtedy, kiedy Ty jesteś online, a niekoniecznie Twoi odbiorcy. Dostosuj zatem:

– Czas postów

– Język postów

– Długość wypowiedzi

– Wygląd i format postów

Do:

  • Wieku Twojego odbiorcy
  • Cech charakteru odbiorcy
  • Zainteresowań
  • Częstotliwości i możliwości korzystania z social media przez odbiorcę

Więcej na: https://www.hubspot.com/make-my-persona

Evernote

Narzędzie, które stale mnie zaskakuje. Jego najlepszą funkcją jest to, że wszystko jest w jednym miejscu, z możliwością zainstalowania na dowolnej ilości urządzeń (zarówno komputerach i smartfonach). Evernote to rozbudowany notatnik, co w nim takiego szczególnego? Po zalogowaniu jest możliwy do otworzenia i aktualizowaniu na kilku komputerach. Mając zapisane odręcznie notatki na kartce i wklejając kartkę do jednej z notatek, Evernote w trakcie przeszukiwania przeszuka również odręcznie napisany tekst na fotografii. Niesamowite narzędzie.

Portent

Brak pomysłu na ciekawy tytuł wpisu? Wpisz słowo w języku angielskim i sprawdź co wymyślił dla Ciebie Portent. Więcej W TYM MIEJSCU.

Synonimy.pl

Ile razy zdarzyło Ci się pisać posta, kiedy po przeczytaniu okazało się, że użyłeś w kilku miejscach tego samego słowa? Synonimy.pl wskażą Ci odpowiedni zamiennik. Po wpisaniu wyrazu system natychmiast wskazuje synonimy.

Bit.ly

Za długie linki? Czas to zmienić. Skracanie linków, to nie tylko moda, ale i wymagana optymalizacja. Pomoże Ci w tym bit.ly – po wklejeniu linku otrzymasz skróconą jego formę – całkiem za darmo.

Sukcesywnie będziemy powiększać ten spis, by każdy z Was Drodzy Czytelnicy, mógł korzystać z naszej wiedzy.

A Wy jakie znacie narzędzia? Czekamy na komentarze.

RDB News

Wszystkie

Marketing dla branży hotelarskiej
Branża hotelarska po okresie pandemii Covid-19 złapała drugi oddech. Marketing w tym sektorze stał się jeszcze bardziej niezbędnym procesem.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.