Patryk Płoszaj3 lata temu

Panorama 360, a może generator zasięgu?

Panorama 360 na Facebook

Zdjęcia 360 to nowy format, który coraz częściej jest wykorzystywany. Już od dłuższego czasu panorama złożona z kilku zdjęć pozwala na spacerowanie po ulicach odległych miast z poziomu naszego komputera, tabletu czy nawet telefonu.

Mowa tutaj oczywiście o Street View od Google, czyli interaktywnej mapie złożonej ze zdjęć sferycznych, po której każdy użytkownik może się przemieszczać. Zaczęło się od samochodu Google jeżdżącego po drogach z zamontowaną “kulą” w której osadzone było kilka aparatów. Obecnie mapa rozbudowywana jest przez fotografów i przewodników Google za pomocą profesjonalnych aparatów i zestawów do zdjęć 360 lub coraz częściej ogólnodostępnych kamer 360. Więcej informacji o Street View znajdziesz na google.pl/intl/pl/streetview/

W przypadku przeglądania na urządzeniach mobilnych zdjęcia 360 robią jeszcze większe wrażenie, ponieważ dzięki wbudowanym żyroskopom pozwalają na przeniesienie efektu przestrzeni na ekran. To trochę tak jakbyśmy ubrali gogle VR i wykonując ruchy głową przeglądali każdy szczegół świata centymetr po centymetrze. Ta funkcja pozwala na zwiększenie odczuć przeglądającego niemalże do tych, które fotograf czuł w momencie wykonywania panoramy. Czy przeglądając piękne zdjęcia czujesz chęć znalezienia się w danym miejscu? Zdjęcia 360 pozwalają odczuwać przestrzeń. Podczas przeglądania widzimy wszystko wokół miejsca, w którym stał aparat podczas wykonywania zdjęć.

Jakie to ma znaczenie marketingowe i dlaczego tak mnie pochłonęło? Panoramy 360 to format, który sprawia że użytkownik przeglądający nasze zdjęcie na Facebooku dłużej zatrzymuje się na wpisie ponieważ chce “obrócić” panoramę i zobaczyć wszystko. Przesuwając palcem lub obracając telefon wokół siebie wchodzi w interakcje z postem, a co za tym idzie algorytm zakłada, że treść jest dla odbiorcy bardziej interesująca. Właśnie na tym zależy każdemu twórcy, prawda?

Takie posty sprawiają, że Twój profil zyskuje większy zasięg i najprawdopodobniej zdobędzie kilku nowych fanów, którzy jeszcze nie doświadczyli efektu 360 przeglądając swoją tablicę. W końcu każdy z nas lubi nowinki 🙂 Dlaczego zasięgi rosną? Dlatego, że Facebook uwielbia angażowanie użytkownika i wchodzenie w interakcje. Użytkownicy chętniej udostępniają takie zdjęcia. Sprawdź sam!

Pewnie chcielibyście wiedzieć, co szykujemy w związku z panoramami 360? Myślę, że mogę już się z Wami podzielić tą informacją. Rozważając zalety przemieszczania się na mapie Street View i przeglądając różne miejsca, w tym również spacery 360 po firmach, wpadłem na pomysł stworzenia projektu RDB360 oparty na zdjęciach z drona. Wraz z Norbertem Kornilukiem chcemy zapewnić wszystkim internautom niesamowite doznania poprzez latanie razem z nami i podziwianie pięknych panoram miast i nie tylko. Od roku wykonujemy zdjęcia 360 niemalże w każdym miejscu, w którym latamy dronami.. A jak wiecie, jest ich sporo 🙂 Jesteśmy w trakcie przygotowania mapy 360, po której będzie mógł się poruszać każdy użytkownik internetu. Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do przeglądarki. Jako przedsmak wrzucam dostęp do jednego z pierwszych narzędzi, które testowaliśmy w trakcie szukania najlepszego rozwiązania dla projektu RDB360.

Więcej informacji o tym projekcie już niebawem, ale już teraz jestem ciekaw co o tym sądzicie i jak Wam się podoba?

Chcesz zrealizować z nami panoramę 360? Zrealizujemy dla Ciebie wykonanie panoramy 360 razem z naszymi partnerami RDBmedia.

RDB News

Wszystkie

Marketing dla branży hotelarskiej
Branża hotelarska po okresie pandemii Covid-19 złapała drugi oddech. Marketing w tym sektorze stał się jeszcze bardziej niezbędnym procesem.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.