Natalia Kostrzewarok temu

Skuteczność E-mail marketingu

Wszyscy wiemy, jak trudno dziś dotrzeć ze swoją ofertą produktów i usług do odpowiednich Klientów, którzy będą realnie zainteresowani tym, co oferujemy.

Skuteczność E-mail marketingu

Wszyscy wiemy, jak trudno dziś dotrzeć ze swoją ofertą produktów i usług do odpowiednich Klientów, którzy będą realnie zainteresowani tym, co oferujemy. Szalejąca inflacja, nieustanne podwyżki cen, wojna, to tylko niektóre czynniki, które wpływają także na koszty reklamy. Dziś nie wystarczy inwestować tylko w jeden kanał promocji. Potrzeba czegoś więcej. Potrzeba narzędzia, który zabezpieczy nas na wypadek kryzysów, a takim kanałem jest z pewnością e-mail marketing. Obserwujemy wzrost skuteczności komunikacji mailowej w działaniach skoncentrowanych na generowaniu leadów i na zwiększaniu zaangażowania klientów marki.

Zwrot z inwestycji w e-mail marketing

Jak wynika z najnowszego raportu, The HubSpot Blog’s 2022 Content & Media Strategy Report ‘ e-mail marketing znajduje się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o zwrot z inwestycji. Nic dziwnego, że w czasach kryzysu tak wiele osób zaczęło wykorzystywać jego potencjał. Z raportu wynika także, że co drugi media planer wykorzystuje to narzędzie promocji, a do końca tego roku, jego potencjał wzrośnie do poziomu 22%.

Cały raport możecie pobrać za pośrednictwem HubSpota.

Jak budować przywiązanie do marki?

Pamiętajcie, aby w czasach kryzysu i nie tylko budować swoją, własną bazę klientów, do których będziecie mieć stały dostęp. Inwestowanie we własne media to podstawa w procesie budowania marki i zwiększenia sprzedaży w swojej firmie. Warto więc zadbać o to, aby już od samego początku zbierać bazę klientów, którzy stanowić będą dla Twojej firmy zaufany i stały dopływ dochodów.

Jak przygotować mailing do klientów?

W zależności od celu komunikacji mailowej należy przygotować kontekst i przekazać go w nienachalny sposób grupie docelowej. Warto zastosować w tym celu storytelling i zainteresować odbiorcę niezbyt długim komunikatem otwierającym dialog lub zachęcającym do konkretnego działania. Ważne jest przygotowanie bazy maili w sposób umożliwiający jej import do dowolnego narzędzia służącego do wysyłki mailingu (Freshmail, Get Response, MailChimp).

W bardziej zaawansowanej formie e-mail marketingu świetnie sprawdzają się lejki sprzedażowe. Chcąc poprawnie przygotować tego typu kampanie, warto skonsultować kilka kwestii z osobą mającą kilka skutecznych kampanii za sobą. Jeśli chcesz to zrobić, to zachęcamy Cię do kontaktu z nami.

RDB News

Wszystkie

Marketing dla branży hotelarskiej
Branża hotelarska po okresie pandemii Covid-19 złapała drugi oddech. Marketing w tym sektorze stał się jeszcze bardziej niezbędnym procesem.

Kontakt

Porozmawiajmy!

Marketing Outsourcing

Stworzymy dla Ciebie dział marketingu i co miesiąc będziemy raportować o wynikach! Poprowadzimy media społecznościowe, płatne kampanie, polepszymy pozycjonowanie w Googlach, czy stronę www. Zapytaj co, jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Branding

Tworzymy spójny wizerunek marki, która na tle konkurencji zapada w pamięć. Stwórz skuteczną strategię dla własnej marki i przybliż do siebie konsumentów.

Social Media

Kanały komunikacji są niezbędne w każdej firmie. Platformy społecznościowe wykorzystują elementy video, grafiki oraz copywriting. Przygotujemy strategię dla Twojej marki, która będzie kluczem do sukcesu i sprawi, że jej obecność w social media będzie spójna, regularna i sensowna.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja stron internetowych, która przyniesie zysk w postaci większej liczby wyświetleń, wejść, zapytań i konwersji na kluczowe frazy dla Twojego biznesu.

Video&Photo

Chcesz zbudować solidny content photo&video? Masz pomysł, ale brakuje Tobie osób do jego realizacji? Napisz do nas!

Konsultacje

Poszukujesz indywidualnej oferty? Zapraszamy do zapisów na konsultację, gdzie nasi specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności!

Praca

Wiesz co to marketing outsourcing i szukasz zgranego zespołu pełnego pomysłów i pasji?
Wysyłając formularz zgłoszeniowy potwierdzasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ReklamaDlaBiznesu.pl Sp. z o.o. w Kobiernicach oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podany adres e-mail.